Hlavní strana
Hlavní strana
 
položek:0 cena:0,- Kč

JÍZDY SE SPŘEŽENÍM

Velikonoční ježdění v Čisté 2009

Velikonoční ježdění v Čisté

V Čisté se sešly nejen děti z obce, které už Eurohusky tým důvěrně znají, ale přijely se podívat a svézt i děti ze Studence, Slemena, Pecky a Horek, možnost projížďky využili i chalupáři z Prahy.

Čistecký musher Pavel Pfeifer zapřahal desetispřeží, které vybíral z připravených 32 tažných psů a vozil děti po cca 1 km dlouhé trati. Celá trať byla dobře viditelná z místa, kde se startovalo a přepřahalo, takže čekající rodiče a další návštěvníci (pokud nejeli s dítětem jako doprovod) mohli všechny jízdy sledovat.

Čekání divákům zpříjemnily i maminky z MC Barvínek, které pro všechny přítomné připravily občersvení včetně domácích velikočních perníčků. S celou organizací tentokrát pomáhali i členové kroužku mladých musherů, kteří nakonec předvedli divákům disciplínu, kterou trénují Scooter 1 (jízdu na koloběžce tažené psem).

Kroužek mladých musherů byl v Čisté založen za podpory obce před rokem, kdy členové MC Barvínek a Eurohusky týmu uspořádali první jarní ježdění s pejsky a několik besed ve škole i na obci. Děti se tak mohly seznámit blíže s mushingem (sportem psích spřežení) a využít možnosti navštěvovat kroužek, kde se učí trénovat psy a pracovat s nimi. Schůzky kroužku i tréninky probíhají přímo na Eurohusky farmě a díky podpoře obce, která přispěla na nákup tří koloběžek, mohou děti pejsky samostatně trénovat a též se s nimi účastnit podzimních závodů psích spřežení.

Již loni se mladí čistečtí musheři umisťovali na závodech na předních příčkách v juniorské kategorii a letos se chystají své úspěchy zopakovat na závodech v Červeném Kostelci nebo pod Zebínem u Jičína. Držme jim palce.  (pf)

 

http://jicinsky.denik.cz/ostatni_region/jccista-husky-sprezeni-psi20090416.html

http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/mladi-musheri-jezdili-v-ciste-u-horek20090415.html


15.04.2009

VÝKUP OVČÍ VLNY

Vykupujeme potní ovčí vlnu.
Výkupní období 14 a 21.září, 5.října. 12 - 16 hodin. Cena 12 Kč/kg. Pouze jednobarevná o hrubosti maximálně 30 mikronů